Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Jeśli szukasz bagażnika na hak na 3 rowery, koniecznie wejdź na ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa dróg dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, lecz również w szeregu miejscowości wypoczynkowych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, że pakując się na urlop zastanawiamy się, czy wziąć jeszcze rower. Jeśli nasz rower łatwo są się rozmontować, a przy tym wyjeżdżamy bez współtowarzyszy, można spakować go do bagażnika samochodu. Problemy pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy w rodzinnym gronie i musimy zmieścić gdzieś parę rowerów. W tych okolicznościach trzeba użyć platformy rowerowej na hak.

Platforma rowerowa a uchwyt rowerowy na dach – o czym należy wiedzieć?

Rowery da się przewieźć na platformie rowerowej instalowanej na haku bądź na dachu pojazdu, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda pozwala na transport nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, lecz mają także nieco minusów. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być sporą uciążliwością głównie dla osób o niskim wzroście. Oprócz tego ustawienie rowerów na bagażniku dachowym zwiększa wysokość auta, i choć z reguły nie jest to przeszkodą w trakcie przejazdu pod niewysokimi kładkami dla pieszych, bramami oraz mostami, to wpływa na sterowność samochodu z uwagi na to, że jest on bardziej podatny na intensywne powiewy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak przedłużają auta, wobec tego osoby nimi kierujące muszą zachować większą ostrożność w trakcie cofania oraz parkowania tyłem samochodu. Rowery wiezione na platformie często też sterczą poza boczną krawędź auta, a to może przeszkadzać w wymijaniu innych uczestników ruchu na wąskich ulicach.

Nim zamówisz bagażnik na rower zdecyduj ile rowerów będziesz przewozić

Decydując się na nabycie platformy na rower na hak wypada uprzednio odpowiedzieć sobie na parę pytań. Jest to stosunkowo drogi sprzęt, tym samym trzeba już na początku określić ile jednośladów ostatecznie będziemy chcieli przetransportować. Bagażnik na rower od znanego producenta, np. od Thule, będzie służył nam wiele lat i o ile kupujemy go w celu użycia go podczas rodzinnych wyjazdów, opłaca się zdecydować się na taki, na którym pomieścimy 3 lub 4 rowery. Drugim ważkim czynnikiem jest sprawdzenie całkowitego ciężaru rowerów – przed zamówieniem platformy należy upewnić się czy wytrzyma ona ładunek jaki zamierzamy na niej umieścić. Sprawdźmy dodatkowo jak przytwierdzane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość zaczepów utrzymujących jednoślad na miejscu minimalizuje zagrożenie jego opadnięcia w trakcie przewozu, zagrażające potencjalnym wgięciem lakieru. W razie pytań, jaki bagażnik rowerowy zamówić, polecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu posiadającego w ofercie takie akcesoria.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]