Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych względów nie chcemy wyrzucić. Zazwyczaj chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na poddasze, aby nie zagracały przestrzeni domu. Szkopuł jednakże w tym, że po jakimś czasie także w tych schowkach stają się tak ciasne, że normalne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, aby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble ze strychu, mieszkania i piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak części stolarki okiennej, popsute meble, sprzęty elektroniczne czy połamane panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce z reguły raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie odpadów o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko oferują także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Stare meble, jeśli zostaną oddane do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą być spalone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych garderób, stołów lub regałów.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]