W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które produkowane są podczas wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.