Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Niezbędne wiadomości na temat nieszczelnych okien. Przekonaj się!

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]