Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Pragniesz poznać więcej informacji o uszczelnianiu okien Warszawa? Wejdź na serwismeteo.pl.

Czujesz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i czemu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien stosownymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz i na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednak też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również wykonać zawsze w nowym domu czy też mieszkaniu (po wybudowaniu bądź też odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]