Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta komunii w Krakowie, skieruj się na palacradziwillow.pl.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to często pierwsza rzeczywiście duża zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Dlatego też rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Wyprawić przyjęcie w mieszkaniu czy znaleźć lokal na komunię?

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy przyjmą krewnych w swoim domu czy konieczne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już nieczęste przypadki. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do stu gości, dlatego też często odbywają się w restauracjach albo salach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najlepszy lokal, trzeba wyruszyć na poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszona data komunii. W okresie komunijnym sporym problemem może stać się także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym radzimy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunie. Istotne jest także to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też późniejszy obiad dla gości. Obyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi pomieszczeniami. Inną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, radzimy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można uwzględnić, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. zabawek-pistoletów lub kosztownej biżuterii.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]