Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Uzyskaj więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice, zajrzyj w to miejsce.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią prawidłowo pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom od rachunkowości, zyskamy gwarancję, że konsekwencją potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również nadmienić o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się tylko kosztami porad – dziwnie niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]