Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w razie potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzonych dziąseł, dużych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju owrzodzenia lub nowotwory. Które metody są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma także atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród bliskich.