Implantologia – w czym lepsza od protez?

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz też wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się gorących dań, tytoniu i alkoholu. Ważne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują obrzęk oraz ból.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia chorych – z tego względu tak istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i problemów zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.