Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/ poznasz korzystną ofertę usług druku 3D.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, a także przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego w technologii FDM, SLA, SLS, DMLS, oraz PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – wielokolorowe filamenty

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również możliwość zastosowania materiałów w obszernej palecie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny druk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, bardzo cienkich ścianek, detali oraz gładkiej powierzchni.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]