Urządzasz pokój dzienny – stolik kawowy to podstawa!

Urządzasz pokój dzienny – stolik kawowy to podstawa!

Sprawdź, gdzie kupić stolik vintage.

Stolik kawowy jest ważnym meblem, z którego wciąż korzysta się w większości europejskich mieszkań, aczkolwiek czasami zdarza się, iż niektórzy architekci wnętrz czasami nie wykorzystują go w swoich aranżacjach. Nie powinno to zadziwiać, bo łączy on w sobie nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną.

Stolik kawowy – miejsce na dekoracje i przechowywanie niewielkich drobiazgów

Polacy większą część dnia przebywają w pokoju dziennym. Tutaj odprężamy się, oglądamy seriale, podejmujemy gości, czytamy książki i tu notorycznie również jemy. Naturalne jest wobec tego, iż meble wykorzystane w salonie muszą kreować przestrzeń, która daje poczucie komfortu, ale która jednocześnie umożliwia jej praktyczne użycie. Stolik kawowy, jak podpowiada sama nazwa, służy przede wszystkim jako mebel, na którym kładziemy filiżanki z herbatą lub kawą i przekąski, nie tylko wtedy gdy przyjmujemy gości, ale również gdy relaksujemy się w rodzinnym gronie. Drugie zastosowanie stolika kawowego to miejsce trzymania przydatnych sprzętów oraz przedmiotów, po które permanentnie sięgamy, przykładowo tabletu, chusteczek higienicznych, pilota do TV bądź magazynów, które teraz czytamy. Jest to także powierzchnia, gdzie można po prostu umieścić niewielkie dekoracje, jak potpourri z suszonych kwiatów lub świeczniki.

Nowoczesny stoliki kawowe – dopasujesz do każdego stylu aranżacji wnętrz

Pomimo swoich kilku funkcji stolik kawowy powinien być w zasadzie niewidoczny, czyli właściwie wpasowany w aranżację salonu. Jest to najczęściej nieduży mebel – ma przeważnie 40 cm wysokości, ponieważ nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale też umieszczone na nim rzeczy czy filiżanki muszą być na wyciągnięcie ręki osoby, która ich używa. Nowoczesne stoliki kawowe wytwarzane w atelier doświadczonych projektantów świetnie konsolidują w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Różnorodność kształtów tego typu stolików kawowych powoduje, iż klient bez problemu odnajdzie model pasujący do stylu skandynawskiego, retro lub do loftu. Warto zdecydować się meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z drewna, co jest gwarancją, iż będą nie tylko mocne, ale także będą rewelacyjnie się prezentować.

Adres:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]