Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy?

Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy?

Oglądając foldery salonów meblowych często natykamy się w ich ofercie na działy prezentujące fotele dla graczy. Szereg klientów przeważnie nie widzi różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami do pracy przy biurku, ale zagorzali gamerzy mają świadomość, że dobrze dobrany fotel gamingowy jest niezastąpiony, gdyż zdecydowanie podnosi komfort rozgrywki.

Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza?

Przez ostatnie trzy dekady gry komputerowe zyskały zawrotną popularność i szybko przeniosły się z salonów gier do domów graczy. Powstał również e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, lecz wręcz przesiaduje przed ekranem komputera kilkanaście godzin w tygodniu trenując do prestiżowych zawodów. Z tej przyczyny nieodzowne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których główną funkcją jest zapewnienie graczom stabilnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu optymalnej wygody podczas kilkugodzinnych rozgrywek. Na co wobec tego zwrócić uwagę przy wyborze fotela do grania? Przede wszystkim sprawdź, w jakim stopniu pozwala on na regulację elementów wpływających na jego funkcjonalność, takich jak wysokość zagłówka, podłokietników i siedzenia, rozkład poduszek na wysokości łopatek i lędźwi czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Istotne są także surowce z jakich wykonany jest taki fotel – musi być wytrzymały na ogromne obciążenia, stabilmny, a na elementach stykających się z ciałem gracza (np. na zagłówkach) powinien być osłonięty materiałem, który nie doprowadzi do obtarcia czy zaczerwienienia skóry.

Koszt foteli gamingowych

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt najtańszych foteli tego typu oscyluje no pułapie 300 zł, natomiast w przypadku modeli od uznanych producentów w wielu przypadkach daleko przekracza 1000 zł. Skąd wynika taka rozpiętość cen? Najtańsze modele foteli komputerowych dla graczy zwykle dają ograniczoną możliwość regulacji i są wykonane z surowców niższej jakości, ale bez trudu spełnią wymagania graczy, którzy przesiadują przed ekranem maksymalnie kilka godzin tygodniowo. Modele zaprojektowane dla zawodowych graczy są często pokryte bardzo wytrzymałą naturalną skórą, mogą udźwignąć duże obciążenia (nawet do 120 kilogramów!), mają większy zakres regulacji pojedynczych podzespołów, a także posiadają dodatkowe udogodnienia, jak uchwyty na słuchawki, kieszonki na drobiazgi czy podnóżki.