Jak zamontować panele podłogowe?

Jak zamontować panele podłogowe?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w podłogę drewnianą.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba odczekać dwie doby – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem mogą pojawić się trudności z ich zwrotem. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]