Kosmetyki do makijażu oczu i brwi – podstawowe informacje

Kosmetyki do makijażu oczu i brwi – podstawowe informacje

Zobacz, gdzie kupić kosmetyki do makijażu oczu, wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/22-oczy.

Niezbędne kosmetyki do makijażu oczu i brwi

Zaakcentowane oczy to ważny element wykonania makijażu. Powinno się zacząć go od użycia odpowiedniej bazy pod cienie. Baza nie dopuszcza do kumulowania się cieni w fałdzie powieki i jest niezmiernie potrzebna, szczególnie jeżeli borykamy się z opadającą czy też przetłuszczającą się powieką. Dodatkowo baza wyrównuje koloryt skóry, a więc maskuje zaczerwienienie i widoczne żyłki, wydłuża trwałość makijażu oczu, jak również podkreśla barwy cieni do powiek. W ofercie drogerii znajdziemy produkty w płynie, w kredce lub w słoiczku, zatem bez problemu można nabyć te, z których lubimy korzystać.

Do naniesienia podstawowego makijażu oczu potrzebne są cienie do powiek. W zależności od upodobań można samemu wybrać ich odcienie spomiędzy licznych dostępnych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej lub wykorzystać skomponowane już zestawy. By uatrakcyjnić makijaż oczu, np. zagęścić wizualnie rzęsy oraz uwydatnić kontur oka, użyj kredki do oczu albo eyelinera. Jeżeli zaś preferujesz korzystać ze sztucznych rzęs, to warto narysować lekką linię na powiece, aby ukryć ich pasek. Dodatkowo kredki oraz eyelinery umożliwiają optyczne wymodelowanie oka, wyciągając bądź zaokrąglając je.

Finalnym krokiem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy wybrać te zwiększające objętość rzęs, wydłużające je bądź o ciekawym kolorze.

Jeśli uwielbiasz migotanie w makijażu, to zalecamy wykorzystać pigmenty do makijażu. W przypadku korzystania z pigmentów nie można zapomnieć o specjalnej bazie albo kleju, żeby jego drobinki się tak szybko nie wykruszyły.

W prywatnej kosmetyczce opłaca się posiadać płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny artykuł, szczególnie gdy korzystamy z kosmetyków w żelu m.in. pomad do brwi lub eyelinerów w słoiczku, które nierzadko zasychają. Płyn do makijażu wodoodpornego można także stosować do cieni do powiek.

Podstawowy makijaż brwi i oczu – nie potrzeba do tego ogromnego doświadczenia

Do wykonania prostego makijażu oczu i brwi nie trzeba wielu kosmetycznych produktów ani profesjonalnych umiejętności. Jak najbardziej,malowanie płynnej linii kredką do oczu wymaga pewnego doświadczenia, jednak już cienie, w szczególności te błyszczące, można bez trudu nanosić opuszkami palców. Liczy się tylko to, by w swoim makijażu czuć się pięknie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]