Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Skieruj się na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby uzyskać więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o godnych zobaczenia atrakcjach oraz planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą schroniska, motele i hotele, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, urok małopolskiego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i wykaz konsulatów – kluczowe informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj wartościowy dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wczasów naszym kraju.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego