Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Kliknij w to miejsce, aby zlecić usuwanie malware ze strony internetowej.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron działających z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony malware, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym poznać zainfekowanego WordPressa?

Nie możesz zalogować się na stronę? Teksty zostały podmienione nie przez Ciebie? Na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może strona wysyła wiadomości-śmieci? To tylko parę z możliwych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczna reakcja w celu znalezienia przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców warto zlecić fachowcom od tego typu działań, gdyż usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony

Specjaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie dalszych ataków. Jeśli długotrwała infekcja spowodowała włączenie strony do spisu wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć również niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Usunięcie wszystkich skutków cyberataku nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie przydarzy się za jakiś czas, toteż ważne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]