Kompleksowa analiza stron internetowych – audyt SEO

Kompleksowa analiza stron internetowych – audyt SEO

Zleć audyt sklepu na seo4.net.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza sprawdzenie firmy, spółki bądź przedsiębiorstwa pod kątem różnych aspektów, między innymi organizacyjnych i finansowych, jak również oszacowanie perspektyw rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższe, jest zatem audyt SEO? Jest to skrupulatna analiza strony internetowej, oceniająca przeróżne jej aspekty, jak prędkość wczytywania się witryny, hierarchię nagłówków, kod strony, tytuły i opisy meta i wiele mniej i bardziej istotnych elementów. Oprócz samego wyliczenia błędów i uchybień, w szczegółowym audycie SEO powinny być zamieszczone też zalecenia odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO sprawdza witrynę www pod kątem zawartości strony, zgodności ze standardami W3C, użyteczności, jak również poprawności kodu. Oprócz tego sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, żeby wskazała ona wszelkie błędy na stronie i – co najistotniejsze – zaleciła działania, które umożliwią ich naprawę.

Audyt SEO – płatny, a może darmowy?

W sieci można znaleźć mnóstwo narzędzi oraz stron, dzięki którym w mgnieniu oka i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonuje się audyt SEO strony internetowej. Pozytywy tej opcji? Cena oraz szybkość. Wady? Długo by wymieniać. Wersje testowe lub też bezpłatne narzędzia z niewielką paletą funkcji, nie są doskonałe. Jeżeli już zauważą jakieś błędy na stronie, to z pewnością nie wszystkie. Sporo pomyłek (np. w kodzie) zauważyć można tylko podczas analizy dokonanej przez specjalistę w danym obszarze, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO wykonywany przez agencję trzeba zaczekać zwykle od tygodnia do blisko 30 dni. Okres na dostarczenie analizy powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, iż go zrealizuje. Taki audyt umożliwia wykrycie wszystkich kluczowych problemów występujących w witrynie. Jeśli strona została utworzona na otwartym szablonie lub na platformie typu Magento czy Shoper, to elementów do poprawy może być dużo. Jeśli strona wolno się wczytuje, a na ważne dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko poza pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to też są to oznaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie trafnym rozwiązaniem.

SEO audyt – co ujawni, jeśli będzie zrealizowany uważnie

Należycie przeprowadzony audyt SEO może wykryć liczne błędy strony, najczęściej:

 • powolne ładowanie się strony w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępnością strony dla robotów,
 • przyczyny niskiej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • brak lub źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • niska jakość zawartości strony,
 • poprawność kodu witryny,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak lub źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console)

.

Adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]