Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że ciężko odnaleźć się w zalewie informacji o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – potrzebne informacje oraz mapy

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko znajdą hotele, pensjonaty i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno lokalnego folkloru.

Katalog ambasad i przydatne rozmówki – ważne informacje dla obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego