Sztuka na indywidualne zamówienie – rzeźby do ogrodu

Sztuka na indywidualne zamówienie – rzeźby do ogrodu

Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale też na prywatnych posesjach. W jakiej technice się je tworzy? Kto najczęściej nabywa rzeźby do ogrodu i fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby do ogrodu – oryginalny sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz bardziej popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów oraz przestrzeni municypalnej. Współcześnie wysokim zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wykonane techniką odlewu, których forma jest dostosowana do preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, jak również rozmiarów ogrodu. W obszernych powierzchniach świetnie komponują się pokaźne, monumentalne dzieła, które oczarowują swoim dostojnym stylem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast wykorzystanie niedużych rzeźb. Klienci wybierają między bogatymi ornamentami bądź wprost na odwrót – zdecydować się na rzeźby w stylu minimal. Dobór odpowiedniej rzeźby musi uwarunkowany charakterem ogrodu i tym, jaki skutek chcemy finalnie osiągnąć. Szerokim popytem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie to doskonała forma dekoracji przestrzeni.

Kto zamawia rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to wyraz szacunku do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty różnego rodzaju. Bardzo dobrze komponuje się w parkach, gminnych ogrodach, lasach, może też być ozdobą terenu przy uniwersytecie, muzeum, hotelu, gmachu ministerialnym czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają też klienci indywidualni, którzy pragną nadać własnemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk albo zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje współczesny charakter przestrzeni. Popularne stają się też majestatyczne rzeźby orientalne, które będą imponującym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.