Szerokie zastosowania mydła antybakteryjnego

Szerokie zastosowania mydła antybakteryjnego

Kup żel do dezynfekcji rąk.

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może znajdować się nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się pasożyty, wirusy i bakterie, które wywołują poważne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest niezbędna. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest niezbędny

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Regularnie używane jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu dań z mleka, jajek czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), bo te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]