Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Kup środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących działać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji zazwyczaj wchodzi aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, a także wiele innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, toalet, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, sztućców, blenderów, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]