Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Jeśli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w sypialni kliknij tu.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z aranżacją pomieszczeń w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać także w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bowiem to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również przyjmują tu gości. Dlatego też wypada zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także komfortowe. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć film, lub jego lekkie ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma wszak ogromny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. W dodatku takie okiennice skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich konserwacja jest wyjątkowo prosta i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]