Różne zastosowania stalowych kontenerów specjalnych

Różne zastosowania stalowych kontenerów specjalnych

Więcej szczegółów o kontenerze na gruz.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, rozebrane elementy okien i drzwi, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

Do składowania ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]