Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem pułu zawieszonego w powietrzu zagościł już w świadomości przeciętnego mieszkańca Polski i coraz rzadziej bywa banalizowany. Polacy zauważyli, że czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze zdrowie. Niemniej jednak póki nie będą wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy musi sam zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia przydatne mieszkańcom metropolii

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko pojawienia się znacznej kondensacji PM10 i PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania podatni są przede wszystkim mieszkańcy większych miast lub okolic w sąsiedztwie fabryk emitujących do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak np. AirFree, Cado bądź GREE, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, nieraz posiadają one również inne przydatne funkcje.

Rodzaje i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo kupimy urządzenie najlepsze do danej kubatury pokoju. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, więc swobodnie można je przestawiać między pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też grzyby oraz zarazki, które mogą powodować rozmaite choroby czy też reakcje alergiczne, jak również szkodliwy benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część urządzeń ma także detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.