Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Dalsze informacje o szatersach.

Planując aranżację wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Przeważnie wybiera się standardowe aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowość w europejskim budownictwie

Główną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można łatwo je ustawić pod przeróżnymi kątami, w zależności od potrzeb lokatorów. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzają się też na drzwiach i w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się nadal dość rzadko, ale większa część z nas na pewno widziała je na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż te okiennice są bardzo popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w USA czy w Nowej Zelandii.

Atuty shuttersów

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają również praktyczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy świetnie komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj wytworny wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości domu. Należy również zaznaczyć, że shuttersy reguluje się bez użycia linek, co posiadacze psotliwych zwierząt oraz rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za kolejny plus.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]