Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Potrzebujesz orynnowania dachu? Sprawdź www.regamet.pl

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów jest tworzone?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – które kupić?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wykonane z różnych materiałów – głównie z metalu bądź PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania należy zatem przedyskutować z profesjonalistą.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08