Ochraniacze dla konia dopasuj do aktywności zwierzęcia

Ochraniacze dla konia dopasuj do aktywności zwierzęcia

Jeśli szukasz ochraniaczy dla koni, skieruj się tu.

Osoby, które po prostu nie są zainteresowane jeździectwem, nierzadko są zdziwione, że nogi koni powinno się osłaniać odpowiednimi ochraniaczami. Oferta artykułów tego rodzaju jest dość szeroka i w sprzedaży dostępnych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wykonanych z różnych materiałów. To sprawia, że nawet kłopot z ich wyborem miewają nieraz nawet wprawni jeźdźcy.

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Podstawowym kryterium doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest typ aktywności, w jakiej zwierzę w danej chwili bierze udział. Jest dużo kategorii ochraniaczy: crossowe, rajdowe, skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe, stajenne i specjalistyczne, a każde z wymienionych pełni nieco inną rolę. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują ryzyko powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również skaleczeń, które czasami przytrafiają się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze doskonale absorbują energię uderzenia, a jednocześnie dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe cechują się mocną zabudową skoncentrowaną na zabezpieczeniu boków oraz tylnej części nogi konia, co chroni ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z racji udziału w różnorodnych konkursach jeździeckich przewożone są często nawet setki kilometrów od stadniny, ochraniają ochraniacze transportowe. Powinny one być wykonane z materiałów, które nie doprowadzą do powstania uszkodzeń skóry nawet w czasie bardzo długiej podróży. W sklepach jeździeckich zamówisz też kaloszki dla koni, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które podczas galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z czego się je robi?

Pasjonaci jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla koni zderzą się z niezmiernie obszerną ofertą produktów, odróżniających się od siebie zarówno tworzywem, z których są wytwarzane, jak ceną. Naturalnie, zwykle najatrakcyjniejsze wizualnie są ochraniacze ze skóry, aczkolwiek powinno się o nie stosownie troszczyć i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku stosunkowo szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach dostępne są także gumowe kaloszki dla koni.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]