Meble ogrodowe z drewna – alternatywa dla plastikowych krzeseł i stołów

Meble ogrodowe z drewna – alternatywa dla plastikowych krzeseł i stołów

Sprawdź, gdzie zamówić leżak ogrodowy drewniany.

Meble, które kupujemy do mieszkania muszą być solidne, wygodne i piękne. Z kolei całkiem inaczej postrzegamy meble ogrodowe. Na polskich działkach i w ogródkach spotkać można krzesełka oraz stoliki z plastiku i metalu. Tymczasem nic tak znakomicie nie harmonizuje się z intensywną zielenią natury jak klasyczne drewniane meble ogrodowe.

Drewniane meble ogrodowe, w które warto kupić

Jeśli mamy większą przestrzeń w ogrodzie polecamy zaaranżować ją tak, aby w ciepłe dni można było wygodnie relaksować się jak również jeść pod gołym niebem. Głównym wyposażeniem działki czy ogrodu jest zatem zestaw ogrodowy – odpowiednio duży stół wraz z zestawem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców i ich potencjalnych gości. Jeśli ogród jest na tyle przestronny, że stworzony w nim został zakamarek ze stawem lub wiedzie przez niego parę ścieżek, trzeba pomyśleć o ustawieniu w tych punktach drewnianej ławki, na której można usiąść lub wręcz się położyć i upajać się otaczającym nas spokojem. Ale nawet gdy brak przestrzeni na rozstawienie dużego zestawu ogrodowego, warto wygospodarować miejsce na dwa-trzy drewniane leżaki ogrodowe, które w razie potrzeby można rozłożyć, żeby cieszyć się promieniami słońca.

Drewniane komplety do ogrodu – ekologiczna opcja urządzania ogrodu

Drewniane są wyjątkowo wytrzymałe, a zarazem bardzo dobrze prezentują się zarówno jako meble tarasowe lub balkonowe, jak i ustawione na trawniku. Drewno uwydatnia wiejski charakter otoczenia, jednakże nie świadczy to o tym, że meble ogrodowe z drewna muszą być nieciekawe i banalne. Drewno pozwala na rozległą personalizację. Meble można przemalować na przeróżne kolory korespondujące z indywidualną wizją ogrodu. Nietrudno także uwydatnić ich naturalność – należy jedynie zastosować stosowna bejcę. Przeciwnie do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane zestawy ogrodowe będą służyć przez wiele lat, pod warunkiem, że ich posiadacz zadba o ich właściwą konserwację. Jeśli meble będą regularnie olejowane oraz impregnowane według instrukcji producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć nikły wpływ na ich eksploatację. I co bodajże bardzo ważne dla ludzi miłujących środowisko – meble z drewna są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, jeśli idzie o aranżację działki. Nawet jeżeli po czasie trzeba będzie się ich pozbyć, są one odpadem bez trudu się rozkładającym, a zatem o nieznacznym szkodliwym oddziaływaniu na środowisko.

Adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]