Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Zobacz, gdzie kupić listwę podłogową

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]