Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Tu kupisz toczki do jazdy konnej

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można kupić dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]