Jak kupować opony motocyklowe?

Jak kupować opony motocyklowe?

Jeśli szukasz opon motocyklowych, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Opony to niewątpliwie jeden z najistotniejszych modułów każdego motoru. To jedyne części, które podczas jazdy bezpośrednio dotykają podłoża drogi, zatem to one mają ogromny wpływ na osiągi, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. To silne argumenty za tym, by ich dobór dokładnie zaplanować i nie starać się zaoszczędzić na kupnie najtańszego ogumienia. Na co jednak zwrócić uwagę, by być pewnym, iż wybieramy opony najlepszej jakości, a zarazem odpowiednio dobrane do typu motocykla, stylu jazdy oraz rodzaju pokonywanych zazwyczaj dróg?

Opony motocyklowe – wpływają na stabilność i sterowność maszyny

Dla każdego modelu motoru przypisany jest odpowiadający mu rozmiar opon, którego nie wolno zmieniać. Wprawdzie w przypadku samochodów taka zmiana rozmiaru nieraz może okazać się uzasadniona, to jednak dla właścicieli motocykli najczęściej kończy się pechowo. Wybierając opony do motocykli trzeba zatem precyzyjnie trzymać się wskazówek producenta jednośladu, gdyż założenie innego ogumienia może bardzo niebezpiecznie wpłynąć na sterowność oraz stabilność pojazdu.

Opony do motocykli – parametry, dzięki którym dopasujesz je do swojego stylu jazdy

Wybierając opony motocyklowe, trzeba zwrócić uwagę również inne ich właściwości, za pomocą których lepiej dopasujemy je do praktykowanego stylu jazdy. Olbrzymie znaczenie ma indeks nośnościinformujący o tym, jakie skrajne obciążenie wytrzyma dane ogumienie. Najistotniejszy jest niemniej jednak indeks prędkości – im jest on wyższy, tym większą szybkość uda się rozwinąć na tych oponach.

Diagonalne i radialne opony motocyklowe – elementarne różnice

Podczas kupna opon motocyklowych należy przyjrzeć się też zarysowi ich osnowy, tak zwanemu karkasowi. Pod tym względem rozróżniamy 2 rodzaje opon – diagonalne i radialne. Diagonalne, z uwagi na grubsze ścianki boczne i nieskomplikowaną konstrukcję nadają się przede wszystkim do jazdy w terenie. Opony radialne zaś charakteryzuje mniejsza deformacja i promieniste ułożenie osnowy, które czynią z nich najlepszy wybór do motocykli wyczynowych.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]