Gdzie stosuje się podkłady higieniczne?

Gdzie stosuje się podkłady higieniczne?

Jeśli potrzebujesz podkładów medycznych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i grzyby czają się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednak w punktach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia mają kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są głównie wszelkiego rodzaju gabinety medycyny estetycznej, studia tatuażu, salony spa oraz szpitale i kliniki. By obniżyć groźbę transferu bakterii i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami antybakteryjnymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów medycznych

Większość chorobotwórczych roztoczy i wirusów rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. Żeby zmniejszyć ryzyko migracji bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, używa się podkładów higienicznych. Zazwyczaj są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i są skuteczną barierą dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania np. stołów zabiegowych, foteli ginekologicznych i dentystycznych bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady higieniczne – do wykorzystania w ogólnodostępnym WC

Największe ryzyko roznoszenia się infekcji skórnych powodowanych przez mikroorganizmy jest tam, gdzie z potencjalnie zabrudzoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszystkich obiektach posiadających publiczne toalety – na przykład w punktach usługowych, firmach, sklepach lub szkołach.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]