Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Presoterapia to technika masażu, której celem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu masażu.

Aparat do masażu uciskowego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory aparat uciska kończynę, stymulując tym samym cyrkulację limfy. Jest dużo zaleceń do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Wiele opcji użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Teraz osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, więc bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. stany zapalne czy zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]