Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić czapsy skórzane, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]