Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Chcesz kupić buty do jazdy konnej? Wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli dostrzega się spore walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, polepszenie kondycji, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Ponadto ma zbawiennie oddziałuje na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, likwiduje napięcie i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak aby w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy właściwie wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są zdecydowanie krótsze – sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast buty niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu dają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując zagrożenie powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, niemniej jednak decydując się na ich kupno, należy nie zapominać o tym, by wyekwipować się również w ochraniacze nóg – sztylpy lub czapsy.

Z czego szyje się buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na surowiec, z którego zostały one wyprodukowane. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droga, mimo to opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i błyskawicznie przyjmuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, lecz jej plusem jest niska cena.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]