Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Potrzebujesz poprzeczek na relingi dachowych? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem SUPy, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]