Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Antena naziemna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś naprawdę duży. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się również wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Wielka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]