Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wyprawy w Himalaje? Nie czekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy sprawia także samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach albo Karakorum w Himalaje bądź Karakorum z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo często aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]