Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Zajrzyj w to miejsce, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta trekkingów.

Wycieczki w góry mają rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek ze świetną sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się mało wygodnych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural oraz Alpy. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]