Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Wycieczka Kilimandżaro - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja dużej części globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Podróżników przyciągają zwłaszcza zanikające już lodowce, niepowtarzalne krajobrazy, jak również możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga właściwego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu jest trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się też zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni również odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]