Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Wypoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży znana w naszym kraju od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń niż spływ, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy niedostępne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to też znakomita opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa bogata w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.