Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany Dolomity trekking.

Zwolennicy czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną przeżyć jeszcze raz ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeżeli można podziwiać imponujący krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – wyznaczono w nich też bezpieczne szlaki krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą liczbą stromych turni, skalistych grani i baszt skalnych, które podczas dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują dość strome stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także sporo łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Brenta i szczyty Tre Cime – co można zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, a także sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na szczyt Averau oraz grupę Tre Cime.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]