Jak zadbać o widoczność w sieci? Zleć to agencji SEO

Jak zadbać o widoczność w sieci? Zleć to agencji SEO

Uzyskaj kompetentną poradę specjalistów z agencji SEO Kraków na seo4.net.

Przedsiębiorstwa lub administratorzy portali internetowych, którzy pragną, aby wyświetlać się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, mogą to osiągnąć na co najmniej kilka sposobów. Pierwszy, którego nie rekomenduje się, to podjęcie działań na własną rękę. Nie mając wiedzy w zakresie SEO i nie śledząc regularnie komunikatów o modyfikacjach w algorytmie Google, ciężko działać rzetelnie i – najważniejsze – efektywnie. Kolejna droga to zatrudnienie na etat wprawnego SEOwca, niemniej jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić z uwagi na koszty. Trzeci sposób to zatrudnienie agencji SEO. Wydatki przekazane na takie działania można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą zlecania działań agencji SEO jest to, że nie licząc specjalistów od SEO w zatrudnione są tam również eksperci od content marketingu, kodowania, kampanii Google Ads oraz grafiki, którzy służą rzeczową pomocą w tych obszarach.

Agencja SEO – transparentność jej działań jest kluczowa

Polskich agencji SEO jest bardzo wiele. Czym kierować się w toku poszukiwań podmiotu, która zwiększy naszą widoczność w SERPach? Radzimy postawić na agencję, która istnieje na rynku od kilku lat. Liczba agencji SEO, a również tych kreatywnych czy marketingowych, z każdym rokiem wzrasta, co nie zawsze gwarantuje odpowiednią jakość usług. Wybierając agencję, która istnieje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć zaufanie, że posiada ona ogromne doświadczenie i może bez trudu pochwalić się pokaźnym portfolio swoich uprzednich prac. Na stronach agencji SEO na ogół znajduje się dział „Case study”. Przed sygnowaniem umowy powinno się zapoznać się ze studia takich przypadków, żeby samemu przekonać się, jakich efektów można się spodziewać po agencji, jak również to dla jakich branż pracowała oraz jakie problemy udało jej się rozwikłać. Dobra agencja SEO to taka, której działania są transparentne: zawiadamia o planach prac na najbliższe miesiące, ale także przesyła raporty z wykonanych działań i ich następstwa.

Drugi zasadniczy aspekt to personalizacja oferty i dobranie strategii działań do potrzeb działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy reaguje w kilka minut, a oferta wygląda jak gotowy szablon, należy traktować to jak sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu zapytania przedstawiciel doświadczonej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, aby dopytać o kolejne dane o firmie, konieczne do utworzenia dla niej całościowej oferty. Chodzi o dane, których nie można wyszukać tak po prostu online, jak przykładowo informacja o realizowanych przedtem pracach SEO czy o kluczowych dla klienta usługach albo produktach, które potrzebuje wypromować.

Rozliczenie za rezultaty – czy to dobry model rozliczeń z agencją SEO?

Przezornie powinno się podejść do firm SEO, które oferują współpracę z zapłatą za wypracowany efekt. W takim modelu płatność odbywa się wtedy, kiedy słowa kluczowe uzyskają wskazane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top5 lub Top10). To wciąż często spotykany model rozliczeń, jednak niesie ze sobą znaczne zagrożenie – można bowiem osiągnąć szybkie rezultaty naruszając standardy określone przez Google. Systematycznie aktualizowany algorytm też nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych zleceniodawcy, zatem dobra firma SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych wyników. Co do opłaty za działania firmy SEO, to z rzadka bywa ona stała – najczęściej w pierwszych miesiącach po zawarciu umowy nieodzowne jest zaangażowanie większego budżetu, aby opracować wnikliwy audyt SEO, a następnie wykonywać wszystkie wynikłe z niego zalecenia. W kolejnych miesiącach współpracy, jak strona klienta zostanie już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają znacznie niższe.

Adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]