Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

W ostatniej dekadzie przedmiot ochrony środowiska stał się jedną z najistotniejszych spraw, omawianych arenie międzynarodowej. Nieuchronność modyfikacji naszych przyzwyczajeń dotyczących racjonalnego zużycia zasobów Ziemi, pomału przenika do każdego aspektu życia, także do świata reklamy. Dzisiaj zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże spółki, aspirują do tego, aby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zakomunikować światu w różny sposób, również przez stosowanie w działaniach promocyjnych eko gadżetów reklamowych.

Z czego wytwarzane są ekologiczne gadżety reklamowe?

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wykonane z materiałów przetworzonych lub łatwo degradowalnych. Są to też gadżety z tekstyliów bez domieszek tworzyw sztucznych, które można wykorzystywać na co dzień i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Sprawia to, iż ich użycie w nikłym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do ekologicznych gadżetów reklamowych kwalifikuje się też te produkty, które wytworzono z PP, a więc z polipropylenu. Mimo, że jest to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, a kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – długopisy oraz papierowe pojemniki

Można sądzić, że w asortymencie producentów sporadycznie pojawia się duży katalog ekologicznych gadżetów. Takie założenie jest błędne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – nadruki zleca się na koszulkach z bawełny, w różnych fasonach (męskich, dziecięcych i damskich), jak również w licznych kolorach. Grafiki reklamowe nanoszone są na jutowe lub bawełniane torby, dostępne w formie tradycyjnych toreb z uszami, ale też np. workowych plecaków. Inne rozpowszechnione gadżety tego typu to naturalnie długopisy, które mogą być wyprodukowane ze zrolowanego papieru albo z bambusa, kosmetyczki, papierowe pojemniki na gorące napoje oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.