Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Skitury - tu sprawdzisz aktualną ofertę.

Większość turystów wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zwykle wyłącznie po to, aby oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla obytych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w góralskim domu i sporadycznym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie dość intensywnych, lecz niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są zdecydowanie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na pomoc instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]