Zajęcia muzyczne i inne kreatywne zajęcia dla dzieci

Zajęcia muzyczne i inne kreatywne zajęcia dla dzieci

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko przyjemnością – dobrze pokierowana może stymulować ich rozwój. Rodzice, pragnący poszerzać umiejętności kognitywne swoich dzieci, powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia baby sensory – rozwój zdolności psychicznych i motorycznych niemowląt

Ogólnorozwojowe zajęcia sensoryczne to zabawy dla dzieci do trzynastego miesiąca życia, a więc niemowląt. Ten pierwszy rok życia jest wyjątkowo ważny dla dziecka, ponieważ następuje w tym czasie jego niezwykle gwałtowny rozwój umysłowy i fizyczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu dziecka powstają w tym czasie dziesiątki milionów kolejnych połączeń. Tym samym trzeba dostarczyć o jak najwięcej interesujących atrakcji, oddziałujących pozytywnie na rozkwit malucha. Zajęcia baby sensory dla dzieci odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca i tych powyżej 7 miesiąca życia. Ze względu na fakt, że przeznaczone są dla niezwykle małych dzieci, trwają niecałą godzinę, która podzielona jest na cykle zabawy oraz wypoczynku. Podczas zajęć niemowlęta angażowane są w kolejne aktywności, które pobudzają ich umiejętności komunikacji, ruchowe oraz ich rozwój psychiczny.

Zajęcia sensoryczne z dźwiękami

Dźwięki są jednym z korzystnie wpływających na rozkwit niemowlaków bodźców. Za sprawą gry na rozmaitych instrumentach, zarówno kilkuletnie, jak i małe maluchy, kształtują wyobraźnię i wrażliwość na piękno, uczą się również pojęcia tempa. Styczność z muzyką w pierwszych miesiącach życia poprawia zdolności kognitywne maluchów, co w przyszłości może przyczynić się do bezproblemowego zrozumienia reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to również świetna zabawa w grupie równolatków. Pod okiem wprawnego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy nauczą się, że muzykę można wytwarzać też za sprawą różnych przedmiotów. W czasie zajęć muzycznych generowane są dźwięki na bezpiecznym pułapie głośności..