Kurs modelowania 3D – naucz się obsługi Blendera

Kurs modelowania 3D – naucz się obsługi Blendera

Szukasz szczegółowych informacji o modelowaniu 3D? Wejdź na domin-krakow.pl

Świat grafiki nieprzerwanie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych technik preferując kreowanie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga w tej chwili dużych nakładów finansowych – każdy może wszak zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Nauka obsługi Blender 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie samemu, lecz proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz jest bardzo frustrujący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu pokazując elementy, które wymagają poprawy i sugerując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, żeby był on prowadzony w niewielkich zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością pożądaną i docenianą zwłaszcza w świecie projektowania, filmu i gier komputerowych. Poznanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane dzieła, które później można bez obaw dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu artyści oraz entuzjaści animacji, którzy chcą rozwijać swoje obecne umiejętności bądź spróbować nowych form wyrażania siebie.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]