Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Oferta kursu Photoshop w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego czy postaci stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla twórców

Jest wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako narzędzie do retuszu fotografii, błyskawicznie został głównym softwarem ilustratorów oraz game developerów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak np. Krita, Affinity Photo czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych gwaszem, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością konsultacji z autorem kursu

Na ogół lekcje malarstwa komputerowego odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać niezbędne triki korzystania z pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]