Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Szukasz szczegółowych wiadomości o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są zachwycające, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co parę tygodni, a głównie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przeszkolenia porwali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z asekuracji, survivalu i używania czekanu

Najlepszą drogą, by pozyskać niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego używania czekanu, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są nieodzowne w razie różnych niefortunnych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo zasady odpowiedniego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada olbrzymie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż 5-6 osób. W ten sposób przyswajanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]