Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę aktywnych wakacji dla singli w rozsądnej cenie.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop starają się zaplanować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego dotąd jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie długoterminowych przyjaźni – aktywne wyprawy

Aktywne wycieczki to starannie zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne zakątki Polski i świata od całkowicie nowej strony. Plan takich podróży jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na ganku wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych wrażeń to także znakomita szansa, żeby zdobyć przydatne umiejętności, ponieważ częstokroć wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania zasad właściwego zachowania się na danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się korzystania z raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się metody survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo podczas lawiny. Trzeba też nadmienić, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Najpopularniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez trudu poradzą sobie również podczas wycieczki na Wyspy Komodo lub w Himalaje.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]